Milo Rug
€149.00
Unit price
/
Unavailable
Milo Rug - 120x170 cm / Red is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
The Lead time on this product is 2-3 weeks
SKU:
MILO120170REDD
Description
Description
- 120×170 cm or 160×230 cm
- 1.3 cm pile height
- 100% polyester
- Table-tufted construction
- Short, soft lustrous pile
- Other size options are available, please contact us for details
Dimensions and Details
| Dimensions | 120 x 170 x 1.3 cm |
|---|---|
| Colour | Duck Egg, Red, Grey |
| Colour family | Red |
| Pattern | Solid |
| Pile height | 1 cm to 5 cm |
| Rug construction | Table tufted |
| Shape | Rectangular |
| Size | 120x170 cm, 160x230 cm |
| Style | Modern |
| Weight | 4.3 kg |
